Women-Up 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Women-Up 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı 13 Aralık 2022 günü Ankara’da gerçekleştirildi.

 

Proje süresince 6 ayda bir gerçekleştirilmekte olan Yönlendirme Komitesi Toplantılarının üçüncüsü SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Zeki ÖZDEMİR’in açılış konuşmasıyla başladı. ÖZDEMİR konuşmasında; “Hibe desteğinin yanı sıra bugüne kadar eğitimler, toplantılar ve Akademik Danışma Kurulu gibi birçok faaliyet gerçekleştirdik. Bu faaliyetlerin önemli bir ayağı da yönlendirme komitesi toplantılarımız. Bu bağlamda siz değerli katılımcıların da katkıları ile projeye farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız. Bu nedenle konuyla ilgili birikim sahibi paydaşlarımızın katkısı bizim için çok değerli olacaktır” dedi.

 

ÖZDEMİR’in ardından söz alan AB Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Ahmet KARAN; proje ekibinin yoğun olarak çalışmaya ettiğini vurgularken proje kapsamında gerçekleştirilen Akademik Danışma Kurulu ile kadın istihdamına yönelik politika önerilerinin oluşturulduğunu ve yapılan çalışmalardan önemli çıktılar elde edeceklerine inandığını, ayrıca Network (Ağ) toplantıları ile faydalanıcı kadın işverenlere doğrudan ulaşıldığını ve önümüzdeki günlerde asgari ücret artışı ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu ile projenin mali desteği açısından gerekli projeksiyonların yapıldığı ifade etti.

 

KARAN’ın ardından Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya ERKAN konuşmasında Sosyal Güvenlik Kurumu ile istihdam ve sosyal politika alanlarında birçok proje yürütmekte olduklarını, Kurumun proje yönetmedeki başarısının ve tecrübesinin sözleşme makamı için çok önemli olduğunu belirtti. ERKAN sözlerine şöyle devam etti. “Bundan 6 ay önce kotalarımızı doldurmakta güçlük çekeceğimizi düşünürken bugün proje başında belirlenen kotaları aşmış durumdayız bu memnuniyet verici bir ilerleme” dedi.

 

Toplantı Women-Up Takım Lideri Dilşad Taşkın KUVELOĞLU’nun proje ilerleme sunumu ile devam etti. Sunumun ardından toplantı, katılımcı kurum ve kuruluş temsilcilerinin öneri, değerlendirme ve katkılarıyla sona erdi.

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.