WOMEN-UP AKADEMİK DANIŞMA KURULU-4

DÖRDÜNCÜ AKADEMİK DANIŞMA KURULU (ADK) TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Proje kapsamında beş kez yapılması planlanan Akademik Danışma Kurulu toplantıları ile küçük işletmelere yönelik sorunların belirlenerek kayıtlı kadın istihdamının artırılmasına yönelik önerilerin geliştirilmesi hedeflenmekte.
 
27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Akademik Danışma Kurulu toplantısının dördüncüsüne ilgili kurum, kuruluş̧ ve STK’lar ile Sosyal Güvenlik Kurumu temsilcileri katıldı.
 
Moderatörlüğünü Doç. Dr. Banu METİN’in yaptığı toplantının açılış konuşmasını Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş ALIÇ yaptı. Toplantının ilk gününde program, Women Up Takım Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun proje sunumuyla başladı. TÜİK İstatistik Grup Başkanı Tuna KEMALİ tarafından “Hanehalkı İşgücü Araştırması ve Kayıt Dışı İstihdam” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Fatma AYANOĞLU proje kapsamında gerçekleştirilecek “Girişimcilik Kampı” faaliyeti hakkında görüşlerini dile getirdi.
 
Toplantının ikinci gününde Sosyal Güvenlik Uzmanı Buket ILGIN ÖZMEN’in kayıt dışı istihdamla mücadelede yapılan çalışmalar hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından Prof. Dr. Oğuz KARADENİZ, “Kayıt Dışı İstihdamla Mücadelede Yeni Yaklaşımlar” konulu bir sunum gerçekleşti. Programın ikinci yarısında Kurul, kadın girişimciliği ve kadın istihdamında politika önerileri üzerine değerlendirmelerde bulundu.
 
29 Ekim Pazar günü program, Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kurul, son yapılan güncellemeler ışığında sosyal güvenlik kılavuzu içeriği çalışmalarına katkıda bulunduktan sonra beşinci Akademik Danışma Kurulu toplantısının olası gündeminin değerlendirilmesi ile toplantıyı sonlandırdı.
11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.