Network Toplantıları Samsun’da

Samsun’da 18 Ağustos 2023 tarihinde yapılan toplantı ile Women-Up projesinden yararlanan kadın işverenlere e-ticaret, finansal fırsatlar ve işletmelerini büyütmek için uygulanacak stratejiler hakkında bilgi verildi. İşverenler ayrıca birbirleriyle tanıştı ve yeni iş birlikleri kurarak kendi işletmeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını Samsun SGK İl Müdürü Ünal KAYA yaptı. KAYA konuşmasında; bu projenin bir ayağının Samsun’da olması için çok çaba gösterdiklerini ifade etti. KAYA bu projenin Samsunlu kadın işverenlere bir nebze olsun can suyu olmasını ve katkıda bulunmasını arzu ettiklerini dile getirdi.
Akıllı Ticaret Yazılım Teknolojileri Ltd. Şti.’nden Utku BİLGİN’in sunumuyla devam eden programda BİLGİN, rekabette ve istikrarlı büyümede e-ticaretin önemini anlattığı bir sunum gerçekleştirdi. BİLGİN, sunumunda e-ticarette işletmelerin ihtiyacı olan bütün departmanların üzerinden geçerek önemli ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Mehmet BAŞ’ın yaptığı sunumda kadın girişimcilere marka yönetimi, rekabet ve pazarlama gibi konularda bilgiler verdi. BAŞ sunumuna “Aramızda işletmesini büyütmek istemeyen yoktur. Ama büyümeyi nasıl sağlayacağız, ne zaman sağlayacağız? diye sorarak başladı. Katılımcılardan gelen cevaplarla işletmelerin büyürken yaptığı doğruları ve yanlışları paylaştı. BAŞ, pazarlama dinamiklerinin her an değiştiğini unutmamamız gerektiğini, rekabet avantajı sağlamak için her koşula uyum sağmamamız gerektiğini ifade etti.

Samsun’da rol model kadın işveren olarak misafirimiz olan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurul Üyesi Yasemin KINIK oldu. KINIK, mağaza işletmeciliği yaptığını mağazasında mobilyadan beyaz eşyaya kadar birçok ürünün satışının yapıldığını anlatarak sunumunda 1999 yılından bu yana ticaretin içinde olduğunu söyledi. Pandemi sürecinde krizi fırsata çevirmek için e-ticarete başladığını anlatan KINIK, hiç bilgisi olmadan girdiği bu alanda kendisini nasıl geliştirdiğini, hangi aşamalarda zorlandığını işverenlerle paylaştı. Platformlarda yapılan satışlardan istediği karı elde edemediğini anladığında farklı satış teknikleri geliştirdiğini bu yöntemi ve kontrolü tüm katılımcıların da uygulaması gerektiğini vurguladı. “Kafanızda her zaman daha farklı ne yapabilirim?” sorusu olmalı diyen KINIK, rekabette kurumsal web sitenizin olmasının ve reklam vermenin önemini katılımcılarla paylaştı.

Toplu fotoğraf çekimi ve katılımcılara sertifika verilmesinin ardından öğle yemeği ile toplantı son buldu.

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.