WOMEN-UP PROJESİ ANKARA’DA

Proje kapsamında farkındalık artırma faaliyetleri kapsamında ulusal medya mensupları ile Ankara’da 01.03.2022 tarihinde basın toplantısı gerçekleştirildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Sn. Cevdet CEYLAN’ın konuşmaları ile başlayan etkinlik ulusal medya mensuplarının soru ve görüşleri ile sonlandı.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin uygulandığı 7 ilden biri olan Ankara’da gerçekleştirilen toplantıya, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Sn. Cevdet CEYLAN, Sigorta Primleri Genel Müdürü Sn. Savaş ALIÇ, Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali HASGÜL ve SGK Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Halis Erkan ERKANAT ile diğer ilgililer katıldı. Sn. Cevdet CEYLAN, projenin ana mantığının kadın işverenlerin ilave olarak istihdam edecekleri kadın işçiler üzerine kurgulandığını ve proje kapsamında, özellikle küçük ölçekli, işçi sayısı 9 ve daha az olan işverenlerin ilave kadın istihdamı sağlamak koşulu ile projeden faydalanabileceklerini aktardı. Sn. CEYLAN konuşmasının devamında ülkemizdeki kayıtlı kadın istihdamının mevcut durumundan, kayıt dışı istihdamın nedenlerinden ve nasıl önlenmesi gerektiğinden bahsederek Women-Up projesinin kayıtlı kadın istihdamına sağlayacağı katkıları ifade etti. Sn. ALIÇ, Ankara, Kahramanmaraş, İstanbul, Denizli, Aydın, Samsun ve Şanlıurfa’da uygulanan proje kapsamında 7 ilde 4 bin kadın işverene istihdam edecekleri ilave 4 bin kadın işçi için asgâri ücretin işverene maliyetinin yüzde 65’ine kadar mali destek sağlayacaklarını aktardı. Bu mali destekten Ankara’da 900 kadın işletmecinin faydalanacağını ve 2022 yılında aylık 3.984 TL’ye tekabül eden mali desteğin 20 ay süreyle gerekli şartları taşıyan kadın işletmelerine verileceğini belirtti.

Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise Women-Up Proje Takım Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun yaptığı sunumda yer verildi. Programının devamında ulusal medya mensuplarının soruları Sigorta Primleri Genel Müdürü Sn. Savaş ALIÇ tarafından cevaplandırıldı.

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.