WOMEN-UP PROJESİ AYDIN’DA

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi farkındalık artırma faaliyetleri kapsamında yerel medya mensupları ile 16.03.2022 tarihinde Aydın’da basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısı Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Zeynep YILMAZ’ın konuşmaları ile başladı. SGK Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Sn. Bahattin TOPUKSAK’ın konuşmaları ile devam eden etkinlik medya mensuplarının soru ve görüşleri ile sonlandı.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin uygulandığı 7 ilden biri olan Aydın’da gerçekleştirilen toplantıya, Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Sn. Bahattin TOPUKSAK, Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Zeynep YILMAZ ile diğer ilgililer katıldı. Sn. YILMAZ, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen söz konusu projenin, SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü ve projenin toplam bütçesinin yaklaşık 29,5 milyon Avro olduğunu ifade etti. 16 Şubat 2022’de düzenlenen açılış konferansının ardından 22 Şubat 2022 tarihinde hibe başvurularının alınmaya başlandığı, işverenler tarafından hibe başvuruları e-Devlet üzerinden alınacağı ve istenen kriterleri sağlayan işverenlerin, kesin kayıt için proje kapsamında açılan ofislere yönlendirileceği bildirildi. Sn. TOPUKSAK, Aydın ilinin kontenjanının 400 kadın işveren ve 400 kadın işçi olduğunu, 20 ay süreyle 2022 yılı için 3 bin 984 TL tutarında destek sağlanacağını ve Aydın ilindeki kadın işverenlere ulaşılmasının önem arz ettiğini ifade etti.  Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise Women-Up Proje Takım Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun yaptığı sunumda yer verildi.

Öğleden sonra tanıtım faaliyetleri kapsamında projenin temel hedef kitlesi olan kadın girişimcilere doğrudan duyurulması amacıyla TESK ve TOBB temsilciliklerine bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Aydın Ticaret Odası Başkanı Sn. Hakan ÜLKEN makamında ziyaret edildi ve proje hakkında bilgilendirme yapıldı. Devamında ise Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Sn. Selahittin ÇETİNDOĞAN makamında ziyaret edildi ve ziyaret sırasında çeşitli oda temsilcilerine proje hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.