WOMEN-UP PROJESİ DENİZLİ’DE

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi farkındalık artırma faaliyetleri kapsamında yerel medya mensupları ile 15.03.2022 tarihinde Denizli’de basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısı Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Abdullah MERSİN’in konuşmaları ile başladı. SGK Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Sn. Bahattin TOPUKSAK’ın konuşmaları ile devam eden etkinlik medya mensuplarının soru ve görüşleri ile sonlandı.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin uygulandığı 7 ilden biri olan Denizli’de gerçekleştirilen toplantıya, Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Sn. Bahattin TOPUKSAK, Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Abdullah MERSİN ile diğer ilgililer katıldı. Sn. MERSİN, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen söz konusu projenin, SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü ve projenin toplam bütçesinin yaklaşık 29,5 milyon Avro olduğunu ifade etti. Girişimci kadınları haksız rekabete karşı korumak, rekabete daha dayanıklı hale dönüştürmek ve Türkiye’yi kayıtlı kadın istihdamı açısından daha iyi seviyelere çıkarmak için Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesinin (Women-Up) oluşturulduğunu belirtti. Sn. TOPUKSAK, Denizli ilinin kontenjanının 400 kadın işveren ve 400 kadın işçi olduğunu, 20 ay süreyle 2022 yılı için 3 bin 984 TL tutarında destek sağlanacağını ve Denizli ilindeki kadın işverenlere ulaşılmasının önem arz ettiğini ifade etti.  Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise Women-Up Proje Takım Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun yaptığı sunumda yer verildi.

Öğleden sonra tanıtım faaliyetleri kapsamında projenin temel hedef kitlesi olan kadın girişimcilere doğrudan duyurulması amacıyla TESK ve TOBB temsilciliklerine bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Denizli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Uğur ERDOĞAN makamında ziyaret edildi ve proje hakkında bilgilendirme yapıldı. Devamında ise Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Sn. Mehmet Ali ERBEĞİ makamında ziyaret edildi ve ziyaret sırasında çeşitli oda temsilcilerine proje hakkında bilgilendirme yapıldı.

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.