WOMEN-UP PROJESİ KAHRAMANMARAŞ’TA

Proje kapsamında farkındalık artırma faaliyetleri amacıyla yerel medya mensupları ile kahvaltı organizasyonu gerçekleştirildi. SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Sn. Savaş ALIÇ’ın konuşmaları ile başlayan etkinlik yerel medya mensuplarının soru ve görüşleri ile sonlandı.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin uygulandığı 7 ilden biri olan Kahramanmaraş’ta, Kahramanmaraş İl Müdürü Harun AKBALABAN’nın ev sahipliğinde, Sn. Savaş ALIÇ’ın katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda projeyle ilgili genel bilgiler verildi. Sn. ALIÇ, Kahramanmaraş, Ankara, İstanbul, Denizli, Aydın, Samsun ve Şanlıurfa’da uygulanan proje kapsamında 7 ilde 4 bin kadın girişimciye istihdam edecekleri ilave 4 bin kadın işçi için asgari ücretin işverene maliyetinin yüzde 65’ine kadar mali destek sağlayacaklarını aktardı. 2022 yılında aylık 3.984 TL’ye tekabül eden mali desteğin 20 ay süreyle gerekli şartları taşıyan kadın işletmelerine verileceğini belirtti. Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise Women-Up Proje Ekip Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun yaptığı sunumda yer verildi.

ALIÇ; Projenin amacının, öncelikle kayıtlı kadın istihdamının artırılması ve desteklenmesi olduğunu belirterek yeni kurulmuş, işçi sayısının fazla olmadığı küçük ölçekli kadın işletmelerinin piyasada tutunabilmesinin çok önemli olduğunu ve bu işletmelerin ülkemiz ekonomisine katkı sağlaması için desteklenmesinin hedeflendiğini aktardı. ALIÇ’ın konuşmasının ardından yerel medya mensuplarına projenin kapsamlı sunumu yapılarak detay bilgiler verildi.

Öğleden sonra tanıtım faaliyetleri kapsamında projenin temel hedef kitlesi olan kadın girişimcilere doğrudan duyurulması için TESK ve TOBB temsilciliklerine bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Şahin BALCIOĞLU makamında ziyaret edildi, proje hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Devamında ise Kahramanmaraş Esnaf Sanatkârlar Odası Birliği Bakkallar Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Sn. Şeref ÖZSOY makamında ziyaret edildi ve proje hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.