WOMEN-UP PROJESİ SAMSUN’DA

Proje kapsamında farkındalık artırma faaliyetleri kapsamında yerel medya mensupları ile Samsun’da 07.03.2022 tarihinde basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısı Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Ünal KAYA’nın konuşmaları ile başladı. SGK Primler Daire Başkanı Sn. Yakup SÜNGÜ’nün konuşmaları ile devam eden etkinlik medya mensuplarının soru ve görüşleri ile sonlandı.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin uygulandığı 7 ilden biri olan Samsun’da gerçekleştirilen toplantıya, Primler Daire Başkanı Sn. Yakup SÜNGÜ, Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Ünal KAYA ile diğer ilgililer katıldı. Sn. SÜNGÜ, Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin 29 milyon avro bütçesi olduğunu aktardı. Projede özetle, işletmesinde 9’dan az sigortalı işçi çalıştıran ve ilave kadın işçi işe alan kadın girişimcilerin, bu çalışanlarının kayıtlı hale getirilerek destekleneceğini dile getiren Sn.SÜNGÜ Samsunlu girişimci kadınların projeye ilgi duyacağına inandıklarını ifade etti. Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise Women-Up Proje Takım Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun yaptığı sunumda yer verildi.

Öğleden sonra tanıtım faaliyetleri kapsamında projenin temel hedef kitlesi olan kadın girişimcilere doğrudan duyurulması amacıyla TESK ve TOBB temsilciliklerine bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Salih Zeki MURZİOĞLU makamında ziyaret edildi ve proje hakkında bilgilendirme yapıldı. Devamında ise Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkan Vekili Sn. Savaş KİRAZ makamında ziyaret edildi ve proje hakkında bilgilendirme yapıldı.

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.