WOMEN-UP PROJESİ ŞANLIURFA’DA

Proje kapsamında farkındalık artırma faaliyetleri amacıyla yerel medya mensupları ile Şanlıurfa’da 25.02.2022 tarihinde kahvaltı organizasyonu gerçekleştirildi. SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Sn. Savaş ALIÇ’ın konuşmaları ile başlayan etkinlik yerel medya mensuplarının soru ve görüşleri ile sonlandı.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin uygulandığı 7 ilden biri olan Şanlıurfa’da gerçekleştirilen toplantıya, Sigorta Primleri Genel Müdürü Sn. Savaş ALIÇ, Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail ÜNLÜ ile diğer ilgililer katıldı. Sn. ALIÇ, Kahramanmaraş, Ankara, İstanbul, Denizli, Aydın, Samsun ve Şanlıurfa’da uygulanan proje kapsamında 7 ilde 4 bin kadın işverene istihdam edecekleri ilave 4 bin kadın işçi için asgâri ücretin işverene maliyetinin yüzde 65’ine kadar mali destek sağlayacaklarını aktardı. Bu mali destekten Şanlıurfa’da 400 kadın işletmecinin faydalanacağını ve 2022 yılında aylık 3.984 TL’ye tekabül eden mali desteğin 20 ay süreyle gerekli şartları taşıyan kadın işletmelerine verileceğini belirtti. Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise Women-Up Proje Takım Lideri Dilşad TAŞKIN KUVELOĞLU’nun yaptığı sunumda yer verildi. Sn. ALIÇ; projenin amacının, girişimci kadınları haksız rekabete karşı korumak, rekabete daha dayanıklı hale getirmek ve Türkiye’yi kayıtlı kadın istihdamında daha iyi seviyeye çıkarmak olduğunu aktardı. ALIÇ’ın konuşmasının ardından yerel medya mensuplarının soruları ilgili kişilerce cevaplandırıldı.

Öğleden sonra tanıtım faaliyetleri kapsamında projenin temel hedef kitlesi olan kadın girişimcilere doğrudan duyurulması amacıyla TESK ve TOBB temsilciliklerine bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. İbrahim Halil PELTEK makamında ziyaret edildi, proje hakkında bilgilendirme yapıldı. Devamında ise Şanlıurfa Esnaf Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Sn. Mehmet Şefik BAKAY makamında ziyaret edildi ve proje hakkında bilgilendirme yapıldı.

11
11
11

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir.
İçerik tamamıyla T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğu altındadır ve
Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.